Tajomstvo sochára. 3# Hlbina týždňa

Tajomstvo sochára. 3# Hlbina týždňa

Sochár otesával kladivom a dlátom veľký mramorový blok. Chlapček, ktorý šiel okolo a lízal zmrzlinu, sa zastavil pred otvorenými dverami ateliéru. Očarený sa zahľadel do bieleho prachu menších i väčších úlomkov skaly, ktoré padali na všetky strany. Nevedel pochopiť, čo sa tu robí. Muž, ktorý ako šialenec tíkol do veľkej skaly, sa mu zdal čudný.


O niekoľko týždňov šiel chlapec znovu okolo ateliéru a na veľké prekvapenie na mieste, na ktorom bol predtým veľký mramorový balvan, zbadal mocného veľkého leva. Celý vyjavený sa rozbehol za sochárom a povedal: „Ujo, povedz mi, ako si vedel, že v tom kameni je lev?" 


Každá chvíla tvojho života je prázdnou stránkou. Napísať ju musíš ty. A aj keď sa niekomu bude zdať, že si balvan, je v tebe lev. Umožníš mu vyjsť?


HLBINA týždňa je koncept, s ktorým sme prišli aby sme sa spoločne, skrze príbehy mohli zamýšľať a ponárať do hĺbky. Ak máš v okolí niekoho, kto rád rozjíma, ale často na to zabúda, prepošli mu príbeh alebo odporuč odber tohto hlbokého newslettru.


Žaneta